Uncategorized @cs

Typy LED svítidel

bodova-svetla

LED panely jsou ultralehké LED svítidla navržená k uspořádání osvětlení velkého průmyslového prostoru: otevřené kanceláře, konferenční místnosti, nákupní centra a další prostory. Dokonale se zapadají do prostoru s nízkými stropy, protože tloušťka většiny modelů nepřesahuje 13 mm.

Základem zařízení je kruhové nebo obdélníkové pouzdro z eloxovaného hliníku (díky své dobré tepelné vodivosti také hraje roli radiátoru), po obvodu kterého je namontován LED pás s 3528 nebo více výkonnými SMD čipy. Vyzařované světlo spadá na reflexní fólii připojenou k zadnímu krytu a poté prochází polymerní matricí vybavenou laserovými zářezy nebo mikroprismem – její přítomnost eliminuje oslnění nebo naopak tmavší oblasti, což přispívá k rovnoměrnému rozložení světelného toku po celé ploše matného reflektoru .

Ten je vyroben z polymethylmethakrylátu (také známého jako „organické sklo“), vyznačující se vysokou propustností světla (až 92%), odolností proti mechanickému namáhání a nízkou hmotností (5krát silnější než obyčejné sklo a 2,5krát lehčí). Díky těmto vlastnostem se LED panely stanou nejlepšími možnostmi instalace do zavěšených stropů, falešných stěn a závěsných konstrukcí Armstrong. Pokud je to nutné, mohou být také upevněny pomocí zavěšení kabelu nebo držáku.

Lineární osvětlení

Lineární LED lampy jsou navrženy tak, aby organizovaly místní a dekorativní osvětlení, např. Osvětlení pracovního prostoru kuchyně, polic, obrazů. V těchto zařízeních založených na rámu z hliníkových profilů, na kterých jsou namontovány SMD-desky pokryté typu polykarbonátový difuzor „opal“ a napájení generuje stejnosměrné napětí 12, 24 nebo 48 voltů. Jelikož hliník má vysokou tepelnou vodivost, skříňka se při pokojové teplotě 25 ° C nezahřívá nad 50 ° C – a tím je zcela eliminována potřeba objemných radiátorů nebo aktivního chlazení.

V porovnání s lineární zářivky LED zařízení téměř 3x energeticky účinnější – 31 lm / W ve srovnání s 83 lm / W (pro modely emitující světelný tok 250 lumenů). Když se tato LED řešení mají velmi důležitou výhodu – žhavicí zůstává rovnoměrné po celé délce objektivu, zatímco rtuťové výbojky charakterizované tlumicí účinek blíže k uzávěru, nejvýraznější je střední část.

Další nespornou výhodou těchto svítilen je schopnost kombinovat se na dálnici pomocí lineárních nebo úhlových adaptérů. Délka těchto konstrukcí může dosahovat stovek metrů, což z nich dělá nejlepší možnost využití v halách, nákupních halách, průmyslových zařízeních (továrnách, skladech).

LED reflektory

LED osvětlení slouží k osvětlení soukromých pozemků, soukromých parkovišť, dekorativního osvětlení fasád budov i výrobních míst. Tato zařízení jsou založena na COB-matricích, reprezentovaných desítkami sériově paralelně připojených modro-modrých krystalů namontovaných na společné základně a potažených žlutozeleným fosforem, což umožňuje dosáhnout ukazatele teploty barev 4000K. Použití substrátu a tepelně izolační příruby technické mědi, vyznačující se tepelným odporem 0,5 K / W, umožňuje vytvářet super výkonové třísky (nad 100 W), které nevyžadují aktivní chlazení.

LED světlomety jsou k dispozici v různých klimatických verzích. Vzhledem k tomu, že kovové pouzdro působí jako radiátor, umožňuje vyrábět utěsněné žárovky odpovídající třídě IP65 (podle norem GOST 14254-96). Taková zařízení jsou naprosto nepropustná pro prach a jsou schopna odolat nárazům silných vodních trysek spadajících z jakéhokoliv směru, což umožňuje instalaci venku bez použití dodatečných ochranných prvků (střechy, kryty).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *