Uncategorized @cs

Instalace podhledového světla

zapustne

Povinným atributem domu nebo bytu je systém stropního osvětlení. Díky ní můžeme osvětlit jakoukoli část našeho domu a využít ji v noci.

Systém stropního osvětlení může být obecný a bodový. Každý z nich má své vlastní výhody. První systém se objevil už dávno a zahrnuje použití jednoho mocného lustru nebo silné lampy. Druhý se objevil mnohem později a dnes je velmi relevantní.

Bodové osvětlení je velké množství malých a slabých osvětlovacích zařízení, které jsou umístěny po celé ploše stropu. Tento způsob dodávání světla se nazývá «bodový», protože malá lampa osvětluje určitou oblast nebo část místnosti.

Jinými slovy, světlo je směrováno do určitého místa v místnosti. Je to velmi výhodné. Za zmínku stojí, že tato zařízení se nazývají reflektory.

Výhody bodového osvětlení

Abychom pochopili, jak výhodný je tento druh dodávky světla, zvažte jeho výhody. Seznam výhod se skládá z následujících bodů:

  1. Možnost částečného osvětlení místnosti. Jak víte, často potřebujeme osvětlit několik předmětů a současně nechceme osvětlovat nepotřebné prostory místnosti.
  2. 2. Zajištění jednotného osvětlení místnosti. Bodové světlo může být umístěno v jakékoli části místnosti a díky tomuto úplnému osvětlení lze dosáhnout. Silný lustr, který je instalován ve středu stropu, často nemůže osvětlovat vzdálené rohy, přičemž rohy mohou být stínovány vlastním stínem.
  3. 3. Žadný stín. V každém bodě místnosti se vytváří světelný tok přímo nad našimi hlavami, což výrazně snižuje stín. V tomto případě je světlo dodáváno z jiných částí místnosti, které nás obklopují.

4 . Šetření. Jeden reflektor spotřebuje méně elektrické energie než velký lustr, který osvětluje celou místnost.

  1. 5. Vzhledem k tomu, že zařízení pro přímé osvětlení mají malou velikost, mohou se harmonicky vejít do jakéhokoli interiéru a současně výrazně šetřit místo.
  2. 6. Každé světlo reflektoru difunduje světlo malým úhlem (obvykle 30 stupňů). To umožňuje poskytnout jasnější osvětlení těch položek, které jsou níže.
  3. 7. Vysoká kvalita (jas) světla.
  4. 8. Spotry, které se používají k osvětlení místnosti, se mohou pochlubit delší životností než běžný lustr.
  5. 9. Často takové osvětlení vyžaduje proud s napětím 12 voltů. To zvyšuje bezpečnostní úroveň systému dodávek reflektorů a také šetří majitele. Jakékoli typy žárovek lze namontovat na reflektory. Jsou také charakterizovány nízkou spotřebou energie.
  6. 10. Bodové osvětlení může poskytnout světlo v různých barvách. Samozřejmě to umožňuje hrát se světlem, aby se zlepšila krása interiéru.
  7. 11. Takový systém je levnější, pokud jde o cenu reflektorů. Velký a výkonný lustr stojí výrazně víc než jen několik reflektorů.

Jak můžete vidět bodové osvětlení má  velké výhody. Pokud jste rozhodli zlepšit osvětlení Vášeho domova, neváhejte prosim kontaktovat nás a nebo podívejte se na reflektory, které by Vám hodili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *